TEDAVİLER

   

Seramik Dolgu (İnley ve Onley)

Çekim ve Aynı Gün İmplant

Seramik dolgular laboratuvarda hazırlanıp dişlere adhesiv sistemlerle yapıştırılan, üstün estetik ve dayanıklılığa sahip dolgulardır. Çok fazla madde kaybı olan ve dişin tümden küçültülerek kuron uygulaması gerektiren durumlarda sağlıklı diş dokusunu korumak için geliştirilmiş bir dolgu yöntemidir. İnley ve onleylerde kullanılan preslenebilen porselenlerin sertlikleri, aşınma dirençleri doğal dişlerle aynı olduğundan, dişlerin, çene ekleminin ve tüm çiğneme sisteminin eski sağlığına kavuşmasını destekler.

Kompozit Dolgu

Çekim ve Aynı Gün İmplant

Diş renginde olduğu için, siyah - metalik görünümlü amalgam dolguların yerine tercih edilirler. Adhesiv sistemlerdeki ileri gelişmeler sayesinde artık arka bölgelerde de güvenle uygulanabilmektedir.
Uygulama dikkatli ve tecrübeli bir hekim tarafından, tabakalandırılarak yapılmalıdır.

Kanal Tedavisi

Çekim ve Aynı Gün İmplant

İlerlemiş çürük, travma gibi nedenlerle pulpanın (diş sinir ve damarlarının) geri dönüşsüz olarak etkilendiği durumlarda, herhangi bir nedenle pulpanın ortaya çıktığı durumlarda, pulpa kanallar boyunca çıkarılır, kanallar şekillendirilir ve kanal dolgusu yapılır. Pulpanın canlı olduğu durumlarda kanal tedavisi çoğu kez tek seansta bitirilir ve üzerine uygun bir geçici dolgu konur. Sonraki seans dişin üst kısmının dolgu, onley yada kuron ile restore edilmesine çalışılır. Ancak pulpanın canlı olmadığı durumlarda pulpa artıkları temizlendikten sonra iyileşme için kanalların içinde ilaçlar bekletilebilir. Bazı durumlarda ilacın değiştirilmesi için ek seanslar yapılır. Bu durumlarda kanal tedavisinin tamamlanması birkaç seans sürebilir.