Evren ÖZDEMİR

DİŞ HEKİMİ EVREN ÖZDEMİR

Hakkımda

DİŞ HEKİMİ EVREN ÖZDEMİR

 

2003 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldum. 2009 yılında Brenemark Sistem & Replace System tarafından Osseoentegrasyon ilkelerine göre dişsizlik tedavisinde cerrahi ve protez yönleri kapsayan Temel İmplant Eğitimi kursuna katıldım. 2010 yılında Estetik Diş Hekimliği ve Laminate Veneerler konulu kurslara katıldım. İmplant, implant üstü protezler, estetik diş hekimliği ve diş eti tedavileri ile ilgili kongreler başta olmak üzere birçok kurs, kongre ve seminere katıldım.
Çalışmalarıma Beşiktaş Balmumcu’daki kliniğimde devam etmekteyim.

OSSEDER, EDAD, TOİD ve TDB başta olmak üzere birçok kuruluşun kongrelerini düzenli olarak takip ediyorum. 

Amacım; daha kaliteli ve güncel bir sağlık hizmeti sunmak, daha doğal ve estetik sonuçlar elde etmektir. Bunun için diş hekimliği alanında hızla ilerlemekte olan yenilikleri ve teknolojiyi yakından takip ediyorum.

Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Kurallarımız

Diş hekimliği uygulamaları kan ve salgılarla iç içe olması dolayısıyla hastaların ve sağlık görevlilerinin enfeksiyonla karşı karşıya olduğu bir çevre oluşturmaktadır. 
Kliniğimizde her hasta enfeksiyon hastası olarak değerlendirilmekte, dolgu kutuları, ünit üzerindeki tuş paneli ve ışık tutamakları, röntgen tüpü, hasta başlığı gibi çalışırken dokunulan tüm yüzeyler her hasta değişiminde dezenfekte edilmekte ya da yüzey örtüleri değiştirilmekte, frez kutuları, dolgu ve ölçü malzemeleri gibi kullanılmaya devam edilecek malzemelerle kontamine aletlerin temas etmemesine (gereken) büyük önem verilmektedir.
Alet sterilizasyonu, diş hekimliğinde artık vazgeçilmez olduğu kabul edilen buharlı basınçlı yüksek ısı sterilizatörleri ile sağlanmaktadır.

Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Kurallarımız